31 suhteet: Alfred Tysoe, Archibald Warden, August Nilsson, Australia, Basil Spalding de Garmendia, Charles Bennett, Charles Winckler, Denis St. George Daly, Edgar Aabye, Eugen Schmidt, Foxhall P. Keene, François Brandt, Frank MacKey, Frederick Freake, Gustaf Söderström, Harold Mahony, Hélène Prévost, Hedwiga Rosenbaumová, Hermanus Brockmann, John Beresford, John Rimmer, Karl Staaf, Kesäolympialaiset 1900, Lawrence Doherty, Marion Jones (tennispelaaja), Max Décugis, Roelof Klein, Sidney Robinson, Stanley Rowley, Walter McCreery, Yhdistynyt kuningaskunta.
Alfred Tysoe
Alfred Ernest Tysoe (21. maaliskuuta 1874 – 26. lokakuuta 1901) oli brittiläinen yleisurheilija ja kaksinkertainen olympiavoittaja Pariisin olympialaisissa 1900.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Alfred Tysoe · Katso lisää »
Archibald Warden
Archibald Adam Warden (11. toukokuuta 1869 Edinburgh – 7. lokakuuta 1943) oli brittiläinen tennispelaaja ja olympiamitalisti.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Archibald Warden · Katso lisää »
August Nilsson
August Nilsson (15. lokakuuta 1872 Trollenäs – 23. toukokuuta 1921 Tukholma) oli ruotsalainen köydenvetäjä ja yleisurheilija.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja August Nilsson · Katso lisää »
Australia
Australia eli Australian yhteisö on valtio eteläisellä pallonpuoliskolla.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Australia · Katso lisää »
Basil Spalding de Garmendia
Basil Spalding de Garmendia (28. helmikuuta 1860 – 9. marraskuuta 1932) oli yhdysvaltalainen tennispelaaja vuoden 1900 kesäolympialaisissa.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Basil Spalding de Garmendia · Katso lisää »
Charles Bennett
Charles Bennett (28. joulukuuta 1870 Shapwick – 9. maaliskuuta 1949 Bournemouth) oli brittiläinen juoksija.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Charles Bennett · Katso lisää »
Charles Winckler
Charles Gustav Wilhelm Winckler (9. huhtikuuta 1867 Frederiksberg – 17. joulukuuta 1932 Frederiksberg) oli tanskalainen köydenvetäjä.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Charles Winckler · Katso lisää »
Denis St. George Daly
Denis St.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Denis St. George Daly · Katso lisää »
Edgar Aabye
Edgar Lindenau Aabye (1. syyskuuta 1865 Helsingør – 30. huhtikuuta 1941 Kööpenhamina) oli tanskalainen urheilija ja toimittaja.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Edgar Aabye · Katso lisää »
Eugen Schmidt
Eugen Stahl Schmidt (17. helmikuuta 1862 Kööpenhamina – 7. lokakuuta 1931 Aalborg) oli tanskalainen urheilija ja urheiluvaikuttaja.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Eugen Schmidt · Katso lisää »
Foxhall P. Keene
Keene Meadowbrook Polo Clubin järjestämässä International Polo Cupissa vuonna 1914. Foxhall Parker Keene (18. joulukuuta 1867 – 25. syyskuuta 1941) oli yhdysvaltalainen hevostenkasvattaja ja poolonpelaaja.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Foxhall P. Keene · Katso lisää »
François Brandt
François Antoine Brandt (29. joulukuuta 1874 Zoeterwoude – 4. heinäkuuta 1949 Naarden) oli alankomaalainen soutaja ja olympiavoittaja.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja François Brandt · Katso lisää »
Frank MacKey
Frank Jay MacKey (20. maaliskuuta 1852 – 24. helmikuuta 1927) oli yhdysvaltalainen poolonpelaaja.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Frank MacKey · Katso lisää »
Frederick Freake
Frederick Charles Maitland Freake (7. maaliskuuta 1876 Botley, Hampshire – 12. joulukuuta 1950 Moreton-in-Marsh, Gloucestershire) oli brittiläinen poolonpelaaja ja kaksinkertainen olympiamitalisti.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Frederick Freake · Katso lisää »
Gustaf Söderström
Gustaf Fredrik Söderström (25. marraskuuta 1865 Tukholma – 12. marraskuuta 1958 Lidingö) oli ruotsalainen köydenvetäjä.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Gustaf Söderström · Katso lisää »
Harold Mahony
Harold Segerson Mahony (13. helmikuuta 1867 Edinburgh – 27. kesäkuuta 1905) oli irlantilainen tennispelaaja ja olympiamitalisti.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Harold Mahony · Katso lisää »
Hélène Prévost
Hélène Prévost, myös: Yvonne Prévost, oli ranskalainen tennispelaaja ja olympiamitalisti.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Hélène Prévost · Katso lisää »
Hedwiga Rosenbaumová
Hedwiga Rosenbaumová (3. heinäkuuta 1864 Praha – 31. heinäkuuta 1939) oli böömiläinen tennispelaaja ja olympiamitalisti.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Hedwiga Rosenbaumová · Katso lisää »
Hermanus Brockmann
Hermanus Gerardus Brockmann (14. kesäkuuta 1871 Amsterdam – 18. tammikuuta 1936 Haag) oli alankomaalainen soutaja.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Hermanus Brockmann · Katso lisää »
John Beresford
John Graham Hope Horsley de la Poer Beresford, 5.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja John Beresford · Katso lisää »
John Rimmer
John Thomas ”Jack” Rimmer (27. huhtikuuta 1878 Ormskirk, Iso-Britannia – 6. kesäkuuta 1962 Liverpool) oli brittiläinen yleisurheilija ja vuoden 1900 kesäolympialaisten kaksinkertainen kultamitalisti.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja John Rimmer · Katso lisää »
Karl Staaf
Karl Gustaf Vilhelm Staaf (6. huhtikuuta 1881 Tukholma – 15. helmikuuta 1953 Motala) oli ruotsalainen köydenvetäjä, joka voitti vuoden 1900 kesäolympialaisissa Pariisissa kultaa tanskalaisten ja ruotsalaisten muodostaman joukkueen jäsenenä.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Karl Staaf · Katso lisää »
Kesäolympialaiset 1900
Vuoden 1900 kesäolympialaiset järjestettiin Pariisissa.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Kesäolympialaiset 1900 · Katso lisää »
Lawrence Doherty
Hugh Lawrence ”Laurie” Doherty (8. lokakuuta 1875 Wimbledon – 21. elokuuta 1919 Broadstairs, Kent) oli brittiläinen tennispelaaja.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Lawrence Doherty · Katso lisää »
Marion Jones (tennispelaaja)
Marion Jones Farquhar (2. marraskuuta 1879 Gold Hill, Nevada – 14. maaliskuuta 1965 Los Angeles, Kalifornia) oli yhdysvaltalainen tennispelaaja.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Marion Jones (tennispelaaja) · Katso lisää »
Max Décugis
Maxime Omer Mathieu ”Max” Décugis (24. syyskuuta 1882 Pariisi – 6. syyskuuta 1978 Biot) oli ranskalainen tennispelaaja.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Max Décugis · Katso lisää »
Roelof Klein
Roelof Klein (7. kesäkuuta 1877 Lemmer – 13. helmikuuta 1960 Montclair, New Jersey) oli alankomaalaissyntyinen soutaja ja olympiavoittaja.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Roelof Klein · Katso lisää »
Sidney Robinson
Sidney John Robinson (1. elokuuta 1876 Denton – 3. helmikuuta 1959 Long Sutton) oli brittiläinen kestävyysjuoksija sekä olympiavoittaja.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Sidney Robinson · Katso lisää »
Stanley Rowley
Stanley Rupert "Stan" Rowley (s. 11. syyskuuta 1876 Young – 1. huhtikuuta 1924 Manly) oli australialainen yleisurheilija ja olympiavoittaja, joka kilpaili pika- ja kestävyysjuoksussa.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Stanley Rowley · Katso lisää »
Walter McCreery
Walter Adolph McCreery (13. elokuuta 1871 Zürich, Sveitsi – 8. marraskuuta 1922 Clermont-Ferrand, Ranska) oli yhdysvaltalainen poolonpelaaja.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Walter McCreery · Katso lisää »
Yhdistynyt kuningaskunta
Ison-Britannian ja Pohjois-Irlannin yhdistynyt kuningaskunta, virallisesti myös Iso-Britannia ja Pohjois-Irlanti tai Yhdistynyt kuningaskunta, on saarivaltio Pohjois-Euroopassa.
Uusi!!: Sekajoukkue kesäolympialaisissa 1900 ja Yhdistynyt kuningaskunta · Katso lisää »